آجرنسوزنما در دکوراسیون داخلی


همانطور که در مطالب قبل اشاره کرده ایم، آجر نسوز از خاک نسوز تولید می شود. تنوع بالا در رنگ و ابعاد آجرهای نسوز، و قابلیت کاربرد آن ها در در نمای داخلی و نمای خارجی ساختمان ها، و همچنین به عنوان کف فرش، سبب شده است که سال ها به صورت چشمگیری مورد استفاده معماران، انبوه سازان و پیمانکاران قرار گیرد.

معماری نماهای داخلی ساختمان ها با بهره مندی از آجر نسوز، دارای سبک های بسیار متنوعی می باشد؛ هریک از این سبک ها، از فرهنگ، روحیات و علایق مردم آن منطقه جغرافیایی تأثیر گرفته است.
زمانی که قصد داریم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک را با استفاده از آجر نسوز، ایجاد نماییم، در واقع به سبک معماری غرب روی آورده ایم. معماری کلاسیک بر اساس اهداف آرمانی امپراتوری یونان و روم، بر مبنای "نظم، تقارن و تعادل" بنیانگذاری شد و این سبك در دوره رنسانس از نو كشف و مورد استفاده قرار گرفت، از این رو کمابیش با سبک های معماری معاصر آمیخته شده است.

 

آجر نسوز در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، وقتی با نظم خاص و بی نظیری در کنار یکدیگر قرار گیرند، نمایی باشکوه و خیره کننده به وجود می‌ آورند.

 

تعریف دکوراسیون داخلی با سبک کلاسیک در جهان با عنوان "منطق زیبایی شناختی اشیا" معروف است. به این معنا که هر چیزی را در جای خودش قرار دهید، و اگر احساس شما، تغییری در ذهنتان ایجاد کرد، باید حتما با در نظر گرفتن جنبه های منطقی سبک کلاسیک، آن تغییرات را اعمال کنید. در منطق زیبایی شناختی اشیا، هارمونی و سبک چیدمان مصالح ساختمانی، جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. اصلی ترین ویژگی در به کارگیری سبک کلاسیک، تقارن در دو سوی فضای مورد نظر و قرار دادن یک عنصر در نقطه مرکزی، که مرکز توجه فضای داخلی بوده، می باشد.
طراحی داخلی با سبک کلاسیک می بایست موردپسند همگان باشد، با شکوه باشد، و این موضوع دارای اهمیت می باشد. این به معنای نحوه ی انتخاب رنگ های آجر نسوز و ترکیب متناسب آن ها است، که نظر و توجه هر تازه واردی را در همان نگاه اول، جذب خود ساخته و بیننده احساس کند که با صحنه ای مواجه شده که تا پیش از آن ندیده است.

 

معماری دکوراسیون های داخلی به سبک کلاسیک سرشار از اصالت، لایه های تاریخی و هارمونی مسحور کننده در سطح نماها، با بهره مندی از آجرهای نسوز محقق می گردد.


آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک کلاسیک


آجر نسوز در طراحی داخلی
طراحی داخلی ساختمان ها و منازل با استفاده از اجرنسوز در اواخر قرن بیستم مورد استقبال فراوان و چشمگیر قرار گرفت. معماران و صاحب خانه ها هر زمان که نیاز به خلق بافت ملموس، هویت منحصر به فرد و جذابیت بی انتها در فضاهای داخلی ساختمان داشته اند، آجر نسوز را به عنوان راه حل جامع، جهت طراحی داخلی نماها در نظر می گیرند. 
در واقع آجر نسوز به دلیل مقاومت و دوام بالایی که دارد علاوه بر نمای بیرونی ساختمان، در طراحی داخلی از آن استفاده می ‌شود. امروزه نماسازی با استفاده از آجر نسوز، طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده است.
علاوه بر دیوار آجرنسوز، در ساخت شومینه ها نیز از اجرهای نسوز استفاده می‌شود. همچنین از آجرنمانسوز در مکان‌ های مسکونی، تجاری، رستوران، کافی ‌شاپ و اماکن دیگر، برای ایجاد فضا و نمای کلاسیک استفاده می ‌شود. اگر اجرنمانسوز را با سایر مصالح آجری به صورت ترکیبی استفاده نماییم، جلوه‌ی متفاوت و بی‌نظیری را به ساختمان ها می بخشد. 
با توجه به سلیقه‌ی شخصی صاحبان ساختمان ها، مهندسان و معماران، می‌توان به وسیله‌ی این اجرهای نسوز، نمای فضای مورد نظر را ایجاد کرد. مثلا با استفاده از آجرنسوز خاکستری یا مشکی فضای خنثی را ساخت، و یا برای خانه ‌هایی به سبک کلاسیک می توان از آجر نسوز با رنگ قرمز استفاده کرد. 
دیوار آجر نسوز با توجه به تنوع زیادی که دارد می‌تواند پس زمینه‌ای زیبا و دوست داشتنی به فضای داخلی ببخشد، می‌توان روی این دیوارها قاب عکس‌ گذاشت، می‌توان از آثار هنری استفاده کرد و یا با توجه به سلیقه‌ی افراد، هر نوع خلاقیتی را روی این دیوارها می توان پیاده کرد. 
همچنین استفاده از دیوار آجر نسوز با رنگ قرمز، به عنوان پس زمینه برای تلویزیون، در طراحی داخلی کلاسیک بسیار ایده آل می باشد. در مکان هایی که فضا یک دست و یک شکل است، استفاده از یک دیوار اجری، بافت و رنگی چشم گیر به محیط می ‌بخشد.

 

آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک کلاسیکی


ویژگی های طراحی داخلی به سبک کلاسیک

 • ترکیب بندی، نظم و تقارن

 • قراردادن نقطه کانونی در مرکز تقارن

 • استفاده از رنگ های موجود در طبیعت

 • استفاده از عناصر و مصالح طبیعی

 

استفاده هنرمندانه از آجر نسوز قرمز برای ایجاد سبک کلاسیک
طراحی داخلی و استفاده از آجر قرمز، موضوعی است که این روزها به صورت چشمگیری در معماری دیده می شود. استفاده از آجر قرمز، پس زمینه ی کلاسیک و قدیمی ایجاد می نماید و به کار بردن آن در طراحی مدرن، نسبتا دشوار است.
زمانی که از اجرنسوز قرمز در طراحی داخلی نمای ساختمان ها استفاده شود، می توان حس نوستالژیک ایجاد شده در نماها را مشاهده کرد، و هیچ چیز به اندازه ی خود نمای نسوز، گویا و گواه این حقیقت نیست.

 

ویژگی های آجر نسوز در طراحی داخلی

 • دارای مقاومت در مقابل جذب آب

 • عایق در برابر سرما و گرما

 • تنوع در رنگ و ترکیبات رنگی

 • خاص و چشم نواز

 • ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات

 • مقاومت فشاری بالا

 • نسوز بودن و عایق نسوز

 • داشتن رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف

 • سازگار با محیط منازل، به دلیل عدم استفاده از مواد و آلاینده های مضر

 • عدم لغزندگی در دراز مدت

 • ماندگاری بالا و با دوام

 • دارای تنوع ابعاد

 • مرغوب و با کیفیت

 
آجرنسوز


پیشنهاد شرکت آجرنمای کوثر به شما

در صورتی که برای دکوراسیون خانه خود سبک کلاسیک را انتخاب کرده اید، بهتر است همه اجزایی که برای تزئین فضای خانه به کار می برید، پر رنگ، پر زرق و برق، لعاب دار و خاص باشند. در واقع این سبک به گونه ای است که باعث می شود تا چشم هر بیننده ای را خیره کند.
برای طراحی خانه خود بهتر است دیوارها را با دو رنگ متفاوت طراحی کنید و برای دور دیوار از آرک استفاده کنید. در واقع پیشنهاد ما این است که دیوارها آرک و قاب داشته باشند، حتی انجام این کار برای خانه های کوچک هم، بهترین گزینه خواهد بود.
برای رنگ آمیزی سقف از یک رنگ خاص و ساده استفاده کنید، تا سقف بلندتر و فضای مورد نظر بزرگ تر به نظر برسد. در صورتی که دوست دارید خانه ای دلباز داشته باشید می توانید از دیوارپوش های چوبی برای دیوار و سقف استفاده کنید، تا فضای داخلی ساختمان یا منزل شما کلاسیک به نظر برسد.
فراموش نکنید که نماهای کلاسیک امروزی، از خانه های قدیمی متفاوت می باشند. در واقع در خانه هایی با سبک کلاسیک، انتخاب رنگ ها با کمال احتیاط انجام می گیرد و می بایست رنگی جذاب را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کرده و سایر رنگ ها را متناسب با آن رنگ انتخاب کنید؛ برای مثال می توانید رنگ قرمز را به عنوان رنگ اصلی و رنگ گلبهی را به عنوان سایر رنگ ها در نظر بگیرید.
همچنین افراد می توانند با قرار دادن مبلمان راحتی در محیط داخلی، سبک کلاسیک نمای ساختمان یا منزلشان را برجسته تر نمایند.

نمای آجری نسوز ساختمان


و در آخر

مصالح متنوعی برای طراحی داخلی ساختمان ها هستند كه می‌توانند تغییری اساسی در محیط ساختمان ها یا منازل ایجاد نمایند. یكی از این مصالح که امروزه در تمام جهان مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از دیوارهای آجری در فضای داخلی ساختمان ها است. به کارگیری آجرنسوز در نماهای داخلی می‌تواند جلوه خاص و فوق العاده ای به فضای ساختمان یا منزل شما ببخشد. دیوارهای آجری در فضای کلاسیک داخل خانه ها و ساختمان ها، بسیار قدرتمند عمل می کنند، این دیوارها دارای جلوه ی ارگانیك هستند، و چنین ویژگی را نمی‌توان در دیگر نماها پیدا كرد. آجرهای نسوزنما در عین استحکام بالا، از ظرافت خاصی برخوردار می باشند. برای نصب آجر نسوز هر چه ظرافت و دقت بیشتری صورت گیرد، جذابیت کار دو چندان خواهد شد.

 

اطلاعات تماس

 • 51°47'11"E   32°45'51"N
 • آدرس : اصفهان، کيلومتر 4 جاده حبيب آباد، فرعي شهيد شالباف
 • دفتر فروش : اصفهان خیابان جی
 • تلفن : 4-03195023901
 • تلفن : 9-03135493036
 • تلگرام:09138183767

Telegram Messenger  fff

موقعیت جغرافیایی

آمار بازدید

امروزامروز209
دیروزدیروز590
این هفتهاین هفته845
این ماهاین ماه9720
کل بازدیدهاکل بازدیدها1236731