×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 540
آجر نقش برجسته

آجر نقش برجسته

فروش انواع اجر نقش برجسته


آجر نقش برجسته، آجری است که از خاک رس و شیل تهیه می شود. سوراخ های موجود در این نوع آجر باعث می شود ملات ها در آن قرار گیرند و به استحکام دیوار کمک کند.
این آجر ها در ابعاد 215*100*50، 215*100*55 و 230*110*70 سانتي‌متر تولید می شود. کاربرد آن در چیدمان دیوار، سوله سازی و در مکان هایی که برای محصور کردن به کار می رود، می باشد؛ بیشترین کاربردی که می توان برای آجر های نقش برجسته در نظر گرفت، به دلیل ویژگی ظاهری و زیبایی آن ها، در نماهای خارجی و داخلی ساختمان ها می باشد.
شرکت آجرنمای کوثر سپاهان آجر نقش برجسته درخشان و آجرنمای نقش برجسته را، برای کاربرد در نماهای داخلی و نماهای خارجی، به صنعت ساختمان سازی ارائه می دهد.

مراحل تولید آجر نقش برجسته
تهیه ی مواد اولیه: در این مرحله خاک مرغوب و تست شده از لحاظ مواد اولیه، تهیه می شود.
آماده سازی خاک: در این مرحله کلوخ و قسمت های اضافه از خاک پاکسازی شده و مابقی آسیاب می شود، تا به اندازه دانه بندی استاندارد برسد، و بعد از آن به خاک، اندازه مورد نیاز آب اضافه می شود. درجه رطوبت خاک در این مرحله مهم می باشد.
قالب گیری: گل تولید شده وارد قالب می شود، و وارد مرحله ی فرم دهی می شود، پس از آن به ابعاد مناسب، برش داده می شود.
مرحله خشک کن: در این مرحله قالب ها، وارد مرحله خشک کن شده، تا رطوبت اضافی از آن گرفته شود، وجود رطوبت و نم زیاد باعث ترک خوردن آجر می گردد.
پختن آجر: در این مرحله آجرهای خام وارد کوره می شوند، و با حرارت یکنواخت پخته شده و بعد از آن کوره خاموش می شود تا آجر ها سرد شده و به انبار منتقل گردند.

با توجه به نماهای منحصر به فرد ساختمان های مدرن، شرکت کوثر سپاهان اقدام به تولید و فروش انواع آجر های نقش برجسته نموده است. از این آجرها برای نماهای جدید و مدرن، و همچنین مرمت و بازسازی نماهای سنتی به کار میرود.

چگونگی تولید آجر نقش برجسته:
آجر نما نقش برجسته امروزه طرفداران فراواني دارد، و بسياري از سازندگان در طراحی معماری، نمای ساختمان ها را با انواع آجر هاي نقش برجسته مزين مي كنند، كه جلوه ی بسياري خاص و منحصر به فردی به ساختمان مي دهد، و به اصطلاح بسيار زنده مي باشد.
آجر نقش برجسته، در کوره پخته می شود و به شکل مورد نظر در می آید. بهترین خاک رسی که در تولید آجر نقش برجسته از آن استفاده می شود، در استان اصفهان یافت می شود؛ به این دلیل که خاک رس منطقه اصفهان بدون هیچ ناخالصی است و برای ساختن آجرهای نقش برجسته بسیار مناسب می ‌باشد.
آجرهای نقش برجسته، بیشترین کاربرد را در ایجاد نمای پست مدرن را دارند. از آنجایی که افراد اقدام به طراحی و اجرای نمای پست مدرن برای نمای ساختمان های خود می کنند، قصد دارند نمای زیبا و تک داشته باشند.

ویژگی های آجر نقش برجسته:

 • مقاومت در برابر فشار بالا

 • مقاومت در برابر دمای بالا

 • رنگ های طبیعی و غیر قابل تغییر در برابر اشعه خورشید

 • همخوانی با هنر معماری ایرانی

 • مقاومت در برابر آتش سوزی

 • مقاومت در برابر ضربه

 • ضد شوره و آلونک

مسئله ای که علاوه بر ظاهر زیبای آجر نقش برجسته باید به آن توجه شود، کیفیت آجر می ‌باشد؛ به این معنا که علاوه بر ظاهر بدون ایراد و استقامت مناسب در برابر فشارهای وارده، باید در برابر عوامل طبیعی مانند برف و باران و رطوبت و ... ماندگاری داشته باشند و تحت تاثیر قرار نگیرند.
در ضمن شرکت آجرنمای کوثر سپاهان، برای پروژه های بزرگ در سراسر ایران، جهت ایجاد نمایی زیبا و منحصر به فرد، با استفاده از انواع آجرنما‌ها، آجر نسوز، آجر نقش برجسته و ...، با بهترین کیفیت اجرایی و ماندگاری بالا، اعلام آمادگی می کند.

هیچ مصالح ساختمانی دیگری، این همه راه های بی نظیر را جهت خلق ریزه کاری منحصر به فرد، در معماری یک اثر ارائه نمی کند. با توجه به نقش دیوارها، پنجره ها، ورودی ها و نماهای بیرونی از سقف ها گرفته تا طرح های تاثیر گذار زوایا، دودکش های نقش دار، تا طرح های تزئینی برجسته سردرها و راهروها و بندکشی های منقش، در همان نگاه اول می توان گفت که هیچ چیز مانند آجرنما، یک چنین اثر بیاد ماندنی را در ذهن ها باقی نمی گذارد.

اطلاعات تماس

 • 51°47'11"E   32°45'51"N
 • آدرس : اصفهان، کيلومتر 4 جاده حبيب آباد، فرعي شهيد شالباف
 • دفتر فروش : اصفهان خیابان جی
 • تلفن : 4-03195023901
 • تلفن : 9-03135493036
 • تلگرام:09138183767

Telegram Messenger  fff

موقعیت جغرافیایی

آمار بازدید

امروزامروز398
دیروزدیروز381
این هفتهاین هفته1099
این ماهاین ماه10428
کل بازدیدهاکل بازدیدها1277175