معرفی محصولات شرکت آجر نمای کوثر
شرکت آجر نمای کوثر سپاهان، با تکیه بر توان فني تكنولوژيكي خود، و با در اختيار داشتن متخصصین در زمينه تحقيقات محصولات صنعتي و تزئيني، گام هاي وسيعي را در راستاي افزايش تنوع توليدات نسوز و تأمين نيازهاي صنايع كشور، به ويژه صنعت ساختمان سازی برداشته است.

آجر نما به عنوان یک عنصر زیبا و انعطاف پذیر، موجب خلق آثاری زیبا و ماندگار در طراحی معماری شده است، آجر که از دیر باز مورد استفاده بوده، حس نوستالوژی را در بیننده ایجاد می‌ کند. ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آجر نمای نسوز از یک سو، و تولید آسان و سازگاری آن با طبیعت از سوی دیگر، زمینه را برای کاربرد فراوان آجر در صنعت ساخت و ساز، مهیا ساخته است.

شرکت آجرنمای کوثر سپاهان با تولید انواع آجرهای نسوز نما، آجرهای نقش برجسته، آجر قهوه ای، آجر گلبهی، آجر قرمز و آجر زرد و... در ابعاد مختلف، و با تولید پودر میکرونیزه، به عنوان یک شرکت سرآمد و نمونه در سطح کشور شناخته شده است.

اجزاء تشکیل دهنده آجرنما:
آجرنما، به دلیل استفاده از خاک هایی که در دمای بالا پخته می شوند، و همراه داشتن عناصری مانند سیلیس، آلومین در مواد اولیه خود، و همراه داشتن عناصر فلزی متنوع در خاک، می تواند به تنوع رنگ بسیار زیاد منجر شود، از جمله آجر قرمز، آجر زرد، آجر مشکی، آجر سفید و ترکیبات رنگی متنوع دیگر، طیف وسیعی از طرح و رنگ های مختلف، جهت استفاده در نمای ساختمان و فضاهای داخلی، آثار ناب و منحصر به فردی ایجاد می کند.

مشخصات فنی: آجر نماها به دو دسته ی آجرهای رسی و شیلی، و آجرهای رسی نیز به دو دسته ی آجرهای نسوز و آجرهای سنتی تقسیم می شوند. ویژگی اصلی آجرنما، مقاومت حرارتی بالای آن است، که باعث می‌شود در کوره ‌ها و عایق ‌کاری صنعتی کاربرد فراوان داشته باشد. آجر نسوز به طور کلی به دو نوع معمولی و ویژه تقسیم می ‌شود؛ نوع معمولی آن که در نما کاربرد دارد، و به انواع آجرهای نسوز سیلیسی، آجرهای نسوز قلیایی و آجرهای نسوز آلومینیومی تقسیم بندی می شود. این آجرها در ابعاد مختلف، تولید و به بازار عرضه می‌شوند، معمولا ابعاد 27 × 55 × 220 و 27 × 70 × 220 و 27 × 70 × 310 میلیمتر پرکاربردتر هستند، همچنین نوع L شکل آن ها نیز تولید می ‌شود. آجر لفتون نما، آجر نسوز نما و آجر پلاک نما، همگی زیر مجموعه آجرنما هستند.

مزایای آجرنما:

 • ضد شوره و آلونک

 • جذب آب پایین و مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی

 • محکم و مقاوم در برابر آتش‌سوزی

 • ثابت در برابر اشعه UV

 • مقاوم در برابر ترک خوردگی و پوسیدگی

 • استفاده به عنوان عایق

از دیگر مزایای آجرنماها این است که در تولید آن ها فقط از خاک معدنی استفاده می‌شود و مواد دیگری مانند اخرا و رنگ مصنوعی به آن اضافه نمی شود، رنگ آن ها در اثر پخت در کوره ایجاد می‌شود، لذا با مرور زمان رنگ پریدگی پیدا نمی‌کنند و رنگ آن ها ثابت می ماند.

آجر رسی:
آجر رسی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی می باشد. سنگ، با وجود فراوانی و استقامت به راحتی در دسترس قرار نمی‌گیرد، این مصالح طبیعی، فرم دلخواه را به آسانی به خود نمی‌گیرد و با صرف هزینه بسیار کلان، قطعات آن یکسان می گردند. در این حالت نیز ضایعات زیادی از خود به جا می گذارد. در حالی که گل حاصل از خاک رس، منشا تهیه آجر است، و به راحتی شکل دلخواه را به خود گرفته، و محصولی منحصر به فردی ارائه می‌دهد.
از آجرهای رسی شرکت کوثر سپاهان مي‌توان، در بالا بردن کیفیت مهندسی ساختمان، ساخت نمای ساختمان و به عنوان آجرهای تزئینی، در صنعت ساخت و ساز بهترین بهره را برد.

مزایای آجر رسی:

 • دارای جذابیت و زیبایی خاص

 • بسیار سخت و محکم

 • مقاومت بسیار بالا در شرایط آب و هوایی و مکان‌هاي جغرافیایی متفاوت

 • مقاومت در برابر آتش

 • ساخت و حمل‌ونقل آسان

از این رو می توان با قالب زدن گل و حرارت دادن آن، مصالحی سخت، دارای مشخصات فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی یکسان، متناسب با کاربرد آن، منطبق با فیزیک، و با فرآیند تولید ساده، سریع و حمل ونقل آسان تولید کرد.

آجر نسوز:
شرکت کوثر سپاهان، اقدام به تولید بازه گسترده ای از طرح ها، سایز بندی ها و رنگ بندی های آجر نسوز برای مصارف مختلف، اعم از آجر نسوز کف، آجر نسوز نما، آجر نسوز کوره و.. کرده است.

 

ویژگی های آجرنمای نسوز تولید شده در شرکت کوثر سپاهان:

کیفیت آجرنسوز نما: شرکت کوثر سپاهان علاوه بر ظاهر، به کیفیت آجر نیز توجه می کند، به این معنا که علاوه بر نمای بدون ایراد و استقامت مناسب در برابر فشارهای وارده بر اثر عوامل طبیعی، مانند برف و باران و رطوبت و ... ماندگار و تحت تأثیر قرار نمی گیرند.
رنگ آجرنما نسوز: رنگ آجر نما، طبیعی و ماندگار می باشد، همچنین مغز آجر همرنگ سطح آجر است، و در اثر سایش، رنگ آجر تغییر نمی کند.

دوام و پایداری آجر نسوز نما: پخت و تولید آجر در شرکت کوثر سپاهان، با در نظر گرفتن تمام اصول و اولویت ها صورت می گیرد، تا ماندگاری آن ها حفظ شده و در برابر عوامل طبیعی تحت تاثیر قرار نگیرند.

درصد جذب آب آجرنسوزنما: درصد وزنی جذب آب آجر در آزمایش 24 ساعته، در آجر ماشینی نباید از 16 و در آجرنسوز دستی از 20 بیشتر شود، و در هر دو نوع آجر از 88 کمتر نمی باشد.

بدون شکستگی و پارگی: شرکت کوثر سپاهان، در شرایط حمل و نگهداری کارگاهی، بارگیری و حمل محصولات، ، بسیار دقت می کند تا از ضربه خوردن و شکستن اجرنماها جلوگیری شود؛ در هنگام تخلیه و جابجایی در کارگاه نیز، این مورد رعایت می شود.

آجر سنتی:
از آجرهای سنتی، اصولا برای بازسازی ساختمان های قدیمی و همچنین ساخت بناها با طرح های سنتی، استفاده می نمایند؛ نماهایی که از این نوع آجر استفاده می کنند، حس بسیار خوبی را به کاربران منتقل می نماید و جلوه خاص و منحصر به فردی به ساختمان و نمای شهری می بخشد.

ویژگی های آجرنمای سنتی تولید شده در شرکت کوثر سپاهان:
-خواص مکانیکی: حداقل تاب فشاری آجرهای دستی رسی طبق استاندارد 80، آجر ماشینی مقاومت بالا 175، آجر ماشینی مقاومت متوسط 125 و آجر ماشینی مقاومت پایین 85 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می باشد. استفاده از آجرهای غیر استاندارد در صورتی که حداقل تاب فشاری آن، 800% مقادیر مندرج در استاندارد ایران باشد، مجاز است.
-خواص شیمیایی: محیط‌ های شیمیایی قبل از آن‌که روی آجر تاثیر بگذارند، ملات آن را تخریب می کنند. لذا استفاده  از ملات مناسب در فضاهایی که به نحوی مواد شیمیایی در آن جاری است، از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین استفاده از آجرهای لعاب ‌دار مانع جذب مواد مخل می ‌شود.

شرکت آجرنمای کوثر سپاهان، با پشتوانه تجربیات صنعت باستانی، با هدف احیای فرهنگ سنتی ایرانی و توسعه تکنولوژی های این صنعت، اقدام به تولید و فروش آجر های سنتی نموده است. محصولات سنتی این مجموعه، در کوره های سنتی و محصولات مدرن در مجموعه کارگاهی، مطابق با طرح و رنگ دلخواه مشتریان تولید می شود. همچنین با توجه به آنچه که گفته شد، آجر نما، با کیفیت شرکت کوثر سپاهان، دارای استقامت و ثبات رنگ می باشد، و در اثر عوامل طبیعی مورد تخریب قرار نمی گیرد.

آجر شیلی
بر اساس آزمایشات بسیار حرفه ای انجام شده توسط متخصصان، آن ها متوجه شدند که با ترکیب سنگ رسوبی و معدنی به نام شیل،‌‌ می‌توانند به محصولات تولیدی، کیفیت بی نظیری را ارائه دهند؛ و همین امر باعث شد تا مجال استفاده از خاک سنگ در تولید آجرنما باز شود، تا در عین حال که دارای کیفیتی بسیار نزدیک به سنگ (از لحاظ استحکام و مقاومت در برابر دود، گرد و غبار و صدمات) داشته باشد، ذات گرم و سنتی خود را نیز حفظ کند. این امر باعث شد تا آجرنمای شیلی دارای چنان تنوعی در رنگ، طرح و اندازه (به دلیل استحکام و مقاومت بسیار بالا در هر اندازه‌ای تولید‌‌ می‌شود) باشد، که تمام سلیقه ها را پوشش دهد.

در ساخت آجرهای شیلی، از پودر رنگ شیل استفاده می‌شود. شیل سنگی  است که به راحتی ورقه ورقه می‌شود، یا به عبارتی در امتداد سطوح معینی شکسته می‌شود. با تغییر مقدار سدیم، پتاسیم، کلریت و AL2O3 در معادن مختلف، آجر نمای تولید شده از این سنگ نیز رنگ‌های مختلفی پیدا می‌کند. آجر نمای حاصل از پخت شیل، مشکلات آجرنما نسوز سنتی که از خاک رس تهیه می‌شود، مانند مقاومت پایین، جذب آب بالا و تغییر رنگ نامناسب، که آثار نامطلوبی در نمای ساختمان دارد را نخواهد داشت؛ زیرا کانی‌ های شیل فاقد هرگونه رنگ های ترکیبی بوده و آجر نمای تهیه شده از شیل دارای رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در مرور زمان، مقاومت مکانیکی بالا و جذب آب مناسب جهت جلوگیری از ریزش پوسته آجرنما نسوز، مقاومت لازم در مقابل ایجاد سطح برفکی و شوره بر روی آجر نما، مقاومت در مقابل یخ زدگی در مناطق سرد سیر و پر باران کوهستانی می ‌باشد.

مزایای آجر شیلی:

 • دارای مقاومت فشاری بالا

 • در صد جذب آب بسیار پایین

 • مقاوم در مقابل هوای سرد و یخ زدگی

 • مقاوم در برابر جذب آلودگی

 • زیبا، شاخص و قابل قبول در نمای ساختمان

 • ضد شوره زدگی

 • سازگار با محیط زیست

 • فاقد هرگونه ترک خوردگی

 • خاصيت ضد سايش بودن (آجر كف فرش)

 • عدم آسیب به خاک کشاورزی

 • کاهش چشمگیر آلودگی هوا در هنگام تولید


مقايسه ویژگی های آجرنماي رسي با آجرنماي شيلي:
مهمترين دليل تنوع محصول را، مواد اوليه مصرفي کارخانجات تشکيل مي دهد. در ايران از قديم، آجر را با خاک هاي رسي توليد مي کرده اند، اما از آنجا که خاک رسي مناسب در همه جا يافت نمي شود، و خاک هاي رسي مورد استفاده معمولاً داراي مقادير زيادي آهک مي باشند، در نتيجه آجرهاي ساخته شده از اين خاک ها، مطابق با استاندارد ملي ايران و استاندارد هاي بين المللي نبوده و از کيفيت مناسبي در پوشش نما برخوردار نمي باشد. از چند سال پيش تاکنون، در صنعت توليد آجر، مواد معدني شيلی، جايگزين مواد معدنی رسی شده است، به این دلیل که خاک رس مخصوص کشاورزی است، و میلیون ها سال طول می کشد تا یک متر مکعب از آن تولید شود، و نمی‌توان به سادگی آن را نابود کرد، به هنگام استفاده از سنگ شیل جهت تولید آجر، این مشکل نیز بر طرف می شود.

آجر شیلی تولید شده در شرکت کوثر سپاهان، مطابق با استاندارد ملي ايران و استاندارد هاي بين المللي بوده و از کيفيت مناسبي در پوشش نما برخوردار مي باشد.

آجرنماهاي شيلي تولید شده در کوثر سپاهان، نسبت به آجرنماهاي رسي از نظر برخي از ويژگي ها، مانند جذب آب، تحدب و تقعر، تلرانس ابعادی و هندسی، مقاومت فشاري و تحمل تنش های يخ زدگي، در مقایسه با ويژگي هاي فيزيکي و شيميايي مواد اوليه مورد استفاده در آجر رسی، برتر می باشد. همچنین افزايش درصد اکسيدهاي آهن و آلومينيوم در شيل ها نسبت به خاک رس، مي تواند يکي از دلايل افزايش مقاومت فشاري در آجرهاي شيلي باشد.

 

شاخص کیفیت آجرنمای شیل آجرنمای رسی
جذب آب (%) 16-Nov بیشتر از 23
مقاومت فشاری بیشتر از 350 کمتر از 180
تحدب و تقعر (میلی متر) کمتر از 1 بیشتر از 1
یخ زدگی انطباق کامل با استاندارد آسیب پذیر
مقابله با آلاینده ها ثبات رنگ و لعاب آلودگی و سیاه شدن
تنوع رنگ رنگ بندی متنوع محدودیت در رنگ بندی
محیط زیست همراه با محیط زیست تخریب زمین های کشاورزی
دفع رطوبت دفع سریع رطوبت نگهداری رطوبت در خود
مقاومت سایشی مقاومت بالا مقاومت متوسط

 

چرا آجرنمای شیلی شرکت کوثر سپاهان:

 • به علت عدم وجود مواد ارگانیک، و همچنین وجود آهن در شیل ها، مقاومت بعد از پخت آن ها تقریبا دو برابر آجر رسی می باشد.

 • با توجه به مقاومت بالای انواع محصولات شیلی، ضد سایش بوده و مناسب جهت کف فرش، پیاده رو ها و خیابان ها می باشند.

 • جذب آب محصولات شیلی نسبت به محصولات رسی تقریبا نصف می باشند، که موجب جذب کمتر آلودگی و همچنین رطوبت می شود، که مناسب مناطق شرجی و یا شهرهای دارای آلودگی هوا می باشد.

 • با توجه به مقاومت بالا و جذب آب پایین آجر شیلی، جذب رطوبت کمتر بوده و امکان آسیب، هنگام یخ زدگی خیلی کمتر است؛ به همین جهت می توان از آجر شیلی در مناطق سردسیر استفاده نمود.

 • با توجه به استفاده از مواد معدنی شیلی تمیز به عنوان ماده ی اولیه، در هنگام پخت، هیچ ‌گونه آلودگی نخواهد داشت، لذا مشکل آلودگی هوا را نیز می توان با آن حل نمود.

محصولات شرکت با توجه به دارا بودن مزایای فراوان و قابل توجهی، همچون چسبندگی مناسب با انواع ملات ها، ثبات رنگ تحت شرایط مختلف آب و هوایی، استحکام در برابر سرما، گرما، ضربه، سایش، و همچنین با رعایت استانداردهای خاص و با کمترین تلرانس های مجاز تولید و در بسته بندی های منظم به بازار عرضه می گردد؛ از این رو محصولات این شرکت، همواره مورد توجه صاحب نظران و انبوه سازان محترم می باشد. اینک ما، با کوله باری از تجربه به همراه دانش فنی روز دنیا، با استفاده از مهندسین و پرسنل متخصص، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشیم.

 

اطلاعات تماس

 • 51°47'11"E   32°45'51"N
 • آدرس : اصفهان، کيلومتر 4 جاده حبيب آباد، فرعي شهيد شالباف
 • دفتر فروش : اصفهان خیابان جی
 • تلفن : 4-03195023901
 • تلفن : 9-03135493036
 • تلگرام:09138183767

Telegram Messenger  fff

موقعیت جغرافیایی

آمار بازدید

امروزامروز221
دیروزدیروز590
این هفتهاین هفته857
این ماهاین ماه9732
کل بازدیدهاکل بازدیدها1236743